Kontakt

Kontakt

Johan Edstav, särskild utredare, 070-611 00 77
johan.edstav@regeringskansliet.se

  • Bostadsbyggande på statens fastigheter

Christina Leideman, huvudsekreterare, 08-405 39 36
christina.leideman@regeringskansliet.se

  • Fortsatt arbete med större samlade exploateringar
  • Uppföljning av avtalen från utredningen Större samlade exploateringar

Katarina Schylberg, 08-405 84 70
katarina.schylberg@regeringskansliet.se

  • Innovation för hållbar stadsutveckling
  • Bomässor

Johanna Jelinek Boman, 08-405 92 21
johanna.jelinek.boman@regeringskansliet.se

  • Kommunikation och webb
  • Dokumentation

Michael Erman, 08-405 55 24
michael.erman@regeringskansliet.se

  • Stödja kommuner i planeringen
  • Arena för dialog
  • Verka för metodutveckling

Jan Wijkmark, 072-208 42 54
jan.wijkmark@regeringskansliet.se

  • Nätverket för nya stadsdelar
  • Innovationer för hållbar stadsutveckling

Louise Pikner, 08-405 21 06

louise.pikner@regeringskansliet.se

  •  Stöd inom utredningens samtliga deluppdrag

 

Besöksadress: Karlavägen 100 A, våning 8

Postadress: Regeringskansliet Fi N 2017:08 Kv. Garnisonen 103 33 Stockholm